Zurich Sigorta Türkiye

Zurich Sigorta Grubu, 150 yıllık köklü geçmişi ve yaklaşık 60,000 çalışanı ile 215’ten fazla ülke ve bölgede, müşterilerine hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmetleri sunan, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir.

2008 yılında TEB Sigorta’yı satın alarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Zurich Sigorta, bugün, 600'den fazla banka şubesi ve 1.000'den fazla acente ve broker aracılığıyla bireysel ve kurumsal müşterilerine yangın, kaza, sağlık, oto, mühendislik, nakliyat gibi birçok alanda geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. 2022 yılı sonunda 2,5 milyar TL prim üretimine ulaşan Zurich Sigorta, müşterilerinin mal varlıklarının güvencesi ve ihtiyaç duyduğu diğer hizmetler için inovatif çözümler sunan Türkiye sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer almaktadır.

Daha Parlak Bir Gelecek İçin…

Zurich Sigorta olarak toplumsal yatırım stratejimizi Z Zurich Foundation’ın belirlediği üç stratejik alanda hayata geçirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz ile uyguluyoruz.

 • Sosyal Eşitlik

Kadının toplumda ve iş hayatında güçlenmesini sağlayan uygulamaları hayata geçiriyoruz.

Toplumlar için en iyi sigorta poliçesinin kadın ve çocuklara yapılan yatırım olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla 2018 yılında başladığımız Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz projemizle, mesleğinin ilk yıllarında kırsal bölgeye atanan kadın öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini destekliyor, onların çalışma hayatına daha iyi bir başlangıç yapmalarını sağlıyoruz. Projemiz kapsamında, “Sosyal etki yaratan öğretmen” eğitim programı ile öğretmenleri, bulundukları bölgede sosyal sorumluluk projeleri geliştirebilmeleri ve sosyal girişim yaratabilmeleri adına güçlendirmek için çalışıyoruz. Projemizin hedefi, Cumhuriyetin 100. Yılında 1.000 kadın öğretmen, 30.000 öğrenci ve 150.000 aile bireyine ulaşmaktı. 2023 yılında, projemizde 1.138 kadın öğretmene ulaşarak hedefimizi aşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2018 yılında başlattığımız ve sürdürülebilir şekilde yürüttüğümüz kamu-sivil toplum-özel sektör iş birliği ile örnek gösterilen ödüllü bir proje olarak; kırsal kalkınmaya, eğitimde fırsat eşitliğine ve nitelikli eğitime hedeflerimiz doğrultusunda destek olmaktan gurur duyuyoruz.

 • Ruhsal İyi Olma Hali

Bireylerin “iyi olma halini” odak noktası olarak alan Yan Yanayız Projesi, Z Zurich Foundation’ın desteği, Zurich Sigorta Türkiye’nin sahipliğinde, İhtiyaç Haritası ile yürütülen bir inisiyatiftir.

Pandemiden en çok etkilenen sağlık çalışanlarına ve öğretmenlere ücretsiz online psikolojik destek sağlamak ve toplumda psikolojik dayanıklılık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlattığımız proje, gençlerin psikolojik iyi olma hallerini desteklemek amacıyla yapılan online farkındalık kampanyaları ile büyüyerek devam ediyor.

 • İklim Değişikliğine Uyum

2023 yılında, sürdürülebilir, iklimle ilgili felaketler karşısında dayanıklı, iyileşebilen ve gelişebilen topluluklar oluşturmak amacıyla, İzmir’de iki ayrı bölgede “Toplumlar için İklim Dayanıklılığı Projesi” ni başlattık. Projemizin amacı, İzmir’de belirlenecek iki farklı bölgede iklim değişikliğinin etkisiyle oluşan felaketler karşısında dayanıklı, iyileşebilen, gelişebilen ve sürdürülebilir topluluklar oluşturmaktır.

 • Sanata Destek Projeleri

Zurich Sigorta olarak yaşadığımız ve çalıştığımız toplumun gelişmesine destek olmayı kurumsal bir anlayışla sahipleniyor ve Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri olarak gördüğümüz kültür-sanat faaliyetlerini destekliyoruz.

2014 yılında başlayan iş birliğiyle, 50 yılı aşkın bir süredir binlerce yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayan, dünyada sanatın en nitelikli güncel çalışmalarını İstanbul’a taşıyan festivaller organize ederek İstanbul’un bir dünya şehri olmasına büyük katkıda bulunan İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nı (İKSV) destekliyor ve İKSV’nin tüm yıla yayılan Sinema, Tiyatro, Müzik, Caz Festivali, Sanat ve Tasarım Bienali etkinliklerine sigorta güvencesi sunuyoruz.

Ayrıca, İstanbul Film Festivali’nin “Dünden Bugüne Türk Klasikleri” bölümünde Türk sinemasının en önemli yapıtlarını restore ederek, yeniden sinemaya kazandırılmasına destek oluyoruz. Yönetmeninin kadın olduğu ya da kadın sorulanlarına odaklanan filmlerin restorasyonuna öncelik verilen Dünden Bugüne Türk Klasikleri ile İpekçe, On Kadın, Asiye Nasıl Kurtulur, Beklenen Şarkı, İntikam Meleği, Kadın Hamlet gibi Türk sinema tarihinin en önemli eserleri tekrar seyirci ile buluşturuldu.

İşveren Markamız ve Kurum Kültürümüzle Türkiye'nin Öncüsüyüz!

 • 2023 yılında, Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde, 250- 499 çalışanı olan şirketler kategorisinde birinci seçilerek “Türkiye’nin En İyi İşvereni” unvanını kazandık!
 • 2023 yılında, Great Place To Work® Enstitüsü tarafından Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’nü kazandık ve “En İyi İşverenler Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük” 2023 listesine girdik.
 • Milenyum Kuşağı için harika bir iş yeri olduğumuzu kanıtlayarak, Great Place To Work® Enstitüsü tarafından “Best Workplaces for Millennials” 2023 Listesi’nde ilk üçte yer aldık ve "En İyi İşverenler Finansal Hizmetler & Sigortacılık Listesi" nde, 250-499 çalışan sayısı kategorisinde birincilik ödülünü kazandık.
 • 2022 yılında, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından kurumsal sosyal sorumluluk alanında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda, “Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz” projemizle, ülkeye, topluma ve çalışana yönelik yenilikçi çözümler üreten ve farklı paydaşlar ile iş birliği içerisinde hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinin yarıştığı; programın en prestijli ödülü olan “Birlikte Mümkün” ödülünü kazandık.
 • Cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm çalışanlarımıza en uygun iş ortamını yaratmak için ve tercih edilen güçlü bir işveren markası olmak için çalışıyoruz. Sürdürülebilir ve sürekli gelişime açık fırsat eşitliği uygulamalarımız sayesinde, 2022 yılında Sürdürülebilirlik Akademisi ve Intertek’in bağımsız denetimi sonucunda, İş’te Eşit Kadın sertifikasını almaya hak kazandık.
 • Uluslararası ekonomi dergisi World Finance tarafından 2013-2019 yılları arasında "Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi" ödülüne layık görülen tek şirket olarak, 7 yıl üst üste bu başarıyı elde etmenin gururunu yaşıyoruz.
 • A.C.E. Awards’ta 6 yıl üst üste elementer sigortacılık kategorisinde “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” ödülünü alarak 2018-2019 ve 2021 yıllarında elementer sigorta kategorisinin lideri olduk.
 • Müşteri odaklı yaklaşımımızla, Marketing Türkiye tarafından düzenlenen A.L.F.A Awards’ta “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” seçildik.
 • 2019 yılında Brandon Hall tarafından düzenlenen Mükemmeliyet Ödülleri’nde "En İyi Beceri ve Yetkinlik Gelişimi Programı” ödülüne layık görüldük.
 • 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Avrupa Birliği’nin desteklediği IAIR Awards/ Le Fonti “Avrupa’nın En İyi Sigorta Şirketi” şeçildik. Ayrıca, 2018 yılında Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız da sigorta kategorisinde “Avrupa’nın En İyi CEO’su” ödülüne layık görüldü.

Zurich Sigorta Grubu

Zurich Sigorta Grubu (Zurich), küresel ve yerel pazarlardaki müşterilerine hizmet sağlayan geniş ürün portföyüne sahip, lider bir sigorta şirketidir.

Müşterilerimize dünya genelinde 215'ten fazla ülke ve bölgede, kapsamlı bir hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmet yelpazesi sunuyoruz. Müşterilerimiz arasında bireyler, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, çok uluslu şirketler yer almaktadır. Zurich olarak 150 yıldır sigorta hizmetinin yanı sıra, toplumları iyi olma haline (wellbeing) teşvik eden ve iklim direncini artıran hizmetler sunarak sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaktayız.

“Beraber daha parlak bir gelecek yaratma” amacıyla dünyanın en sorumlu ve etkili işletmelerinden biri olma hedefini taşıyoruz. 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefini benimseyen Zurich, MSCI'dan en yüksek ESG derecesine sahiptir. 2020'de başlatılan Zurich Ormanı projesi ile Brezilya'da reforestasyon ve biyoçeşitlilik restorasyonunu destekliyoruz.

Zurich, Zürih, İsviçre merkezli olup dünya çapında yaklaşık 60,000 çalışana sahiptir. SIX Swiss Exchange'de listelenen Zurich Insurance Group Ltd (ZURN), OTCQX üzerinden ticarete konu olan seviye I American Depositary Receipt programına (ZURVY) programına sahiptir. Daha fazla bilgi için www.zurich.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Great Place to Work®

“Türkiye’nin En İyi İşvereni” Seçildik!

Great Place to Work® (GPTW) Enstitüsü tarafından yapılan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023” araştırmasında, Türkiye’nin en iyi işvereni seçildik!

Zurich Sigorta Türkiye olarak, Great Place to Work Enstitüsü'nün açıkladığı 'Türkiye'nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi'nin 250 - 499 çalışan kategorisinde 1. sırada yerimizi alıp, “Türkiye’nin En İyi İşvereni” ödülünü kazandık!

Bu büyük başarının yanı sıra, GPTW’nin bağımsız değerlendirmeleri sonucunda, Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’nü de kazanmış olmanın gururunu yaşıyor ve bizi bu başarıya götüren tüm Zurich Sigorta çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

World Finance Awards

World Finance “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi”ni seçti!

World Finance tarafından 2019 yılında da “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi” seçildik. Bu başarı ile, World Finance tarihinde yedi yıl üst üste ödül alan ilk ve tek şirket olmanın sorumluluğunu ve gururunu taşıyoruz.

A.C.E. Awards

Müşteri Memnuniyetini En İyi Yöneten Markayız!

Şikayetvar tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan markalarının belirlendiği A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde 2022 yılında 1.lik ödülü olan ‘Diamond’ ödülü kazanarak Elementer Sigorta B Kategorisi’nin lideri olduk. Bu başarı ile 6 yıldır üst üste “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz.

Brandon Hall Excellence Awards

Mükemmeliyet Ödülünü Kazandık!

Zurich Sigorta olarak, Satış Ekiplerimiz, Bölge ve Satış Müdürlerimiz için dizayn ettiğimiz “Satış ve Liderlik Akademisi” programı ile Brandon Hall tarafından düzenlenen Mükemmeliyet Ödülleri’nde "En İyi Beceri ve Yetkinlik Gelişimi Programı” ödülünü kazandık.

 

Le Fonti

ZURICH SİGORTA AVRUPA’NIN EN İYİSİ!

Zurich Sigorta, LeFonti Awards’da “Avrupa’nın En İyi Sigorta Şirketi” ödülünü kazanırken, şirketin CEO’su Yılmaz Yıldız da sigorta kategorisinde “Avrupa’da Yılın CEO’su” seçildi. Bu ödüllerle, Zurich Sigorta, Türkiye’de üç yıl üst üste bu başarıyı gösteren ilk şirket oldu.

A.L.F.A Awards

“Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” seçildik!

En iyi müşteri deneyimini yaşatan markaların belirlendiği A.L.F.A. (Actionable, Leader, Fast, Ambitious) Awards kapsamında “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” olarak sigorta sektöründe birincilik ödülünün sahibi olmanın gurunu yaşıyoruz.

Game Changers Awards

“Mümkün Kıl” kategorisinde “En Yenilikçi Şirket”iz!

MCT Danışmanlık tarafından Pazarlama Zirvesi bünyesinde düzenlenen ve Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin halka açık oylama ile belirlendiği “Game Changers Türkiye” yarışmasının “Mümkün Kıl” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldük.

Zurich Sigorta olarak yaşadığımız ve çalıştığımız toplumun gelişmesine destek olmayı kurumsal bir anlayışla sahipleniyor ve Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri olarak gördüğümüz kültür-sanat faaliyetlerini destekliyoruz.

2014 yılında başlattığımız iş birliğiyle, 50 yılı aşkın bir süredir binlerce yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayan, dünyada sanatın en nitelikli güncel çalışmalarını İstanbul’a taşıyan festivaller organize ederek İstanbul’un bir dünya şehri olmasına büyük katkıda bulunan İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nı (İKSV) destekliyor ve İKSV’nin tüm yıla yayılan Sinema, Tiyatro, Müzik, Caz Festivali, Sanat ve Tasarım Bienali etkinliklerine sigorta güvencesi sunuyoruz.

2014 yılından beri İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) gerçekleştirdiği ve İstanbul'un kültür-sanat yaşamının zenginleşmesine katkıda bulunan etkinliklere sigorta desteği veren Zurich Sigorta, İstanbul Film Festivali’nin “Dünden Bugüne Türk Klasikleri” bölümünde Türk sinemasının en önemli yapıtlarını restore ederek, yeniden sinemaya kazandırıyor.

Zurich Sigorta Grubu katkılarıyla hazırlanarak, Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl yayınlanan ve dünyayı bekleyen en önemli risklerin ortaya konulduğu yıllık Küresel Riskler Raporlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Açık Pozisyonlar
Aşağıdan inceleyeceğiniz yılı seçiniz.
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007