Esra Bozkurt

Esra Bozkurt

Genel Müdür Baş Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Zurich Sigorta’ya katılmadan önce 2010-2012 yılları arasında Groupama Sigorta ve Groupama Hayat & Emeklilik şirketlerinde Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla İnsan Kaynakları, Proje Yönetimi Ofisi, Çağrı Merkezleri, Teknik Operasyon Merkezi ve Emeklilik Bölge Satış ekiplerinden sorumlu olarak çalışmıştır.

2004-2008 yılları arasında Akbank’ta İnsan Kaynakları ve Değişim Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Öncesinde ise, DHL Express ve Philip Morris International’da İnsan Kaynakları’ndan sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. Kariyerine Set Grup Holding’de başlamıştır.

2012 yılı itibarıyla Zurich Sigorta’da Genel Müdür Baş Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi unvanıyla görevini sürdürmekte olup sorumluluk alanındaki faaliyetler; Bilgi Teknolojileri , Proje Yönetimi, İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim, Strateji ve Pazarlama, Müşteri Memnuniyeti, Müşteri Hizmetleri, İdari İşler ve Teknik Destek Merkezi’dir.

Kadınların yönetim kurullarında cinsiyet eşitliği dahilinde temsilinin toplumsal ve ekonomik faydası konusunda tüm paydaşları ikna etme ve kadınları bu yolda geliştirme misyonuyla faaliyet gösteren “Yönetim Kurulunda Kadın” kuruluşunun bir üyesidir.