Tüm dünyada 200'den fazla ülkede ve bölgede faaliyette olan Zurich Sigorta Grubu, Türkiye’de Zurich Sigorta olarak 2008 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Zurich Grubu (Zurich), küresel ve yerel pazarlardaki müşterilerine hizmet sağlayan geniş ürün portföyüne sahip, lider bir sigorta şirketidir. Zurich Grubu (Zurich), 200'den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 60 bin çalışanı ile hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmetlerinden oluşan geniş bir yelpaze sunan lider bir sigorta şirketidir. Zurich’in müşterileri arasında bireyler, küçük, orta, büyük ölçekli işletmeler ve çok uluslu şirketler yer almaktadır. Grup 1872’de kurulmuş olup genel merkezi Zürih, İsviçre’de bulunmaktadır.

Sigorta hizmetinin yanısıra, toplumun iyi olma halini destekleyen ve iklim değişikliğine uyumlanma çalışmaları yürüten Zurich, "Birlikte daha parlak bir gelecek yaratma" mottosuyla, bu amacını yansıtmakta ve bu alanlarda dünyadaki en sorumlu ve etkili işletmelerden biri olmayı hedeflemektedir. 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefleyen Zurich, MSCI'den en yüksek ESG derecesine sahip olan şirkettir. Zurich 2020 yılında, Brezilya'da yeniden ağaçlandırmayı ve biyolojik çeşitliliğin restorasyonunu desteklemek için Zurich Ormanı projesini başlatmıştır.

Zurich Sigorta Grubu Ltd (ZURN) Holding Şirketi, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX Swiss Exchange’de kote edilmektedir ve OTCQX’te işlem gören birinci düzey American Depositary Receipt programına (ZURVY) dahildir.

Zurich hakkında daha fazla bilgiye www.zurich.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Zurich Sigorta olarak, 2008 yılında TEB Sigorta’yı satın alarak girdiğimiz Türkiye pazarında, yaklaşık 2.5 milyar TL prim üretimi ile Türkiye Bankasürans piyasasının liderlerinden biriyiz. Yaklaşık 600 banka şubesi, 500'den fazla acente ve broker aracılığı ile bireysel ve kurumsal müşterilerimize Yangın, Kaza, Sağlık, Oto, Mühendislik ve Nakliyat gibi alanlarda sigorta ürün ve hizmetleri sunuyoruz.

150 yılı aşkın süredir uluslararası pazarlarda edinilen bilgi birikimini ülkemizin yerel ihtiyaçları ile harmanlayan çözümler üretirken, müşterilerimizi her zaman hizmet anlayışımızın merkezinde tutuyoruz.

Müşteri memnuniyetini esas alarak oluşturduğumuz sürdürülebilir büyüme stratejimiz doğrultusunda müşterilerimize farklı gereksinimlerine yönelik yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi sunarken, ihtiyaç duydukları her an onların yanında oluyoruz.

Great Place to Work®

“Türkiye’nin En İyi İşvereni” Seçildik!

Great Place to Work® (GPTW) Enstitüsü tarafından yapılan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023” araştırmasında, Türkiye’nin en iyi işvereni seçildik!

Zurich Sigorta Türkiye olarak, Great Place to Work Enstitüsü'nün açıkladığı 'Türkiye'nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi'nin 250 - 499 çalışan kategorisinde 1. sırada yerimizi alıp, “Türkiye’nin En İyi İşvereni” ödülünü kazandık!

Bu büyük başarının yanı sıra, GPTW’nin bağımsız değerlendirmeleri sonucunda, Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’nü de kazanmış olmanın gururunu yaşıyor ve bizi bu başarıya götüren tüm Zurich Sigorta çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

World Finance Awards

World Finance “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi”ni seçti!

World Finance tarafından 2019 yılında da “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi” seçildik. Bu başarı ile, World Finance tarihinde yedi yıl üst üste ödül alan ilk ve tek şirket olmanın sorumluluğunu ve gururunu taşıyoruz.

A.C.E. Awards

Müşteri Memnuniyetini En İyi Yöneten Markayız!

Şikayetvar tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan markalarının belirlendiği A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde 2022 yılında 1.lik ödülü olan ‘Diamond’ ödülü kazanarak Elementer Sigorta B Kategorisi’nin lideri olduk. Bu başarı ile 6 yıldır üst üste “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz.

Brandon Hall Excellence Awards

Mükemmeliyet Ödülünü Kazandık!

Zurich Sigorta olarak, Satış Ekiplerimiz, Bölge ve Satış Müdürlerimiz için dizayn ettiğimiz “Satış ve Liderlik Akademisi” programı ile Brandon Hall tarafından düzenlenen Mükemmeliyet Ödülleri’nde "En İyi Beceri ve Yetkinlik Gelişimi Programı” ödülünü kazandık.

 

Le Fonti

ZURICH SİGORTA AVRUPA’NIN EN İYİSİ!

Zurich Sigorta, LeFonti Awards’da “Avrupa’nın En İyi Sigorta Şirketi” ödülünü kazanırken, şirketin CEO’su Yılmaz Yıldız da sigorta kategorisinde “Avrupa’da Yılın CEO’su” seçildi. Bu ödüllerle, Zurich Sigorta, Türkiye’de üç yıl üst üste bu başarıyı gösteren ilk şirket oldu.

A.L.F.A Awards

“Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” seçildik!

En iyi müşteri deneyimini yaşatan markaların belirlendiği A.L.F.A. (Actionable, Leader, Fast, Ambitious) Awards kapsamında “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” olarak sigorta sektöründe birincilik ödülünün sahibi olmanın gurunu yaşıyoruz.

Game Changers Awards

“Mümkün Kıl” kategorisinde “En Yenilikçi Şirket”iz!

MCT Danışmanlık tarafından Pazarlama Zirvesi bünyesinde düzenlenen ve Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin halka açık oylama ile belirlendiği “Game Changers Türkiye” yarışmasının “Mümkün Kıl” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldük.

Zurich Sigorta olarak yaşadığımız ve çalıştığımız toplumun gelişmesine destek olmayı kurumsal bir anlayışla sahipleniyor ve Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri olarak gördüğümüz kültür-sanat faaliyetlerini destekliyoruz.

2014 yılında başlattığımız iş birliğiyle, 50 yılı aşkın bir süredir binlerce yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayan, dünyada sanatın en nitelikli güncel çalışmalarını İstanbul’a taşıyan festivaller organize ederek İstanbul’un bir dünya şehri olmasına büyük katkıda bulunan İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nı (İKSV) destekliyor ve İKSV’nin tüm yıla yayılan Sinema, Tiyatro, Müzik, Caz Festivali, Sanat ve Tasarım Bienali etkinliklerine sigorta güvencesi sunuyoruz.

2014 yılından beri İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) gerçekleştirdiği ve İstanbul'un kültür-sanat yaşamının zenginleşmesine katkıda bulunan etkinliklere sigorta desteği veren Zurich Sigorta, İstanbul Film Festivali’nin “Dünden Bugüne Türk Klasikleri” bölümünde Türk sinemasının en önemli yapıtlarını restore ederek, yeniden sinemaya kazandırıyor.

Zurich Sigorta Grubu katkılarıyla hazırlanarak, Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl yayınlanan ve dünyayı bekleyen en önemli risklerin ortaya konulduğu yıllık Küresel Riskler Raporlarına buradan ulaşabilirsiniz.

AÇIK POZİSYONLAR