Taşkın Kayıkçıoğlu

Taşkın Kayıkçıoğlu

Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini aynı üniversitede Ekonomi Bölümü’nde tamamlamıştır.

2015 yılında Zurich Sigorta’ya katılmadan önce Groupama Sigorta ve Groupama Hayat & Emeklilik şirketinde Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla mobil telematik uygulaması, iş zekası, dış yolsuzluk tespiti ve hasar paneli gibi önemli projeleri yönetmiştir. Öncesinde Aviva Sigorta şirketlerinde Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı unvanıyla çeşitli altyapı geliştirme ve uygulama projelerine imza atmıştır. 2005 yılında göreve başladığı Hewlett-Packard şirketinde Çözüm Mimarı olarak yönettiği stratejik projeler aracılığıyla, 5 yıl boyunca değişim süreçlerinde etkin rol almıştır. 2001-2005 yılları arasında Aviva Hayat ve Emeklilik şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi unvanıyla görev almıştır. 2000 yılında Superonline’da İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmış, kariyerine 1991 yılında Set Group Holding’de başlamıştır.

2015 yılı itibarıyla Zurich Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

“Türk Yazılım Endüstrisinin Karşılaştırmalı Avantajları” üzerine yazdığı yüksek lisans teziyle Türk Ekonomi Vakfı Ödülü’ne aday gösterilmiştir.